Очищення титанових пластин (електродів) у хлоргенераторі (хлоргенераторі-озонаторі) є важливою процедурою для підтримки оптимальної роботи обладнання. Ось кілька важливих причин чому варто очищати титанові пластини (електроди):
✓ Забезпечення довговічності обладнання: регулярна очистка титанових пластин (електродів) допомагає підтримувати довговічність хлоргенератора. Чисті пластини менше піддаються різним видам зносу, що продовжує термін служби обладнання.
✓ Підтримання ефективності: хлоргенератори використовуються для виробництва хлору, який, у свою чергу, необхідний для знезараження води. Очищені титанові пластини забезпечують оптимальну ефективність виробництва хлору.
✓ Заощадження часу та зусиль: запобігання накопиченню великих обсягів забруднень на титанових електродах (пластинах) шляхом регулярногоочищення спрощує процес обслуговування обладнання, зменшуючи час та зусилля, витрачені на ремонт та обслуговування пристрою.
Автоматизований режим очищення вбудована функція «цикл самоочищення електрода» замінює процес зміни полярності. Електроди мають функцію самоочищення, встановлену програмою електронного управління, цей процес збільшує термін роботи електродів (пластин) та підвищує їх ефективність. Радимо вмикати режим самоочищення раз на 2 тижні:
Крок 1: Натисніть і утримуйте кнопку «SELF-CLEAN» протягом 5 секунд, доки світлодіодний індикатор не почне блимати «10»;
Крок 2: В залежності від рівня кальцієвої жорсткості води в басейні, натисніть кнопку «SELF-CLEAN» ще раз і виберіть час циклу самоочищення: 14, 10 та 6 годин (3 варіанти);
РІВЕНЬ КАЛЬЦІЄВОЇ ЖОРСТКОСТІ ВОДИ | ЧАС ЦИКЛУ САМООЧИЩЕННЯ |
---|---|
0-150 ppm |
змінюйте полярність кожні 14 годин |
150-250 ppm |
змінюйте полярність кожні 10 годин |
250-350 ppm |
змінюйте полярність кожні 6 годин |
Крок 3: Після відображення бажаної кількості годин самоочищення, натисніть кнопку «Lock/UNLock», щоб заблокувати світлодіодний дисплей, тобто світлодіодний дисплей повернеться до нормального часу роботи. Система змінюватиме полярність електрода щоразу відповідно до обраної кількості годин.
ПРИМІТКА. Якщо ви забудете заблокувати елементи керування клавіатури, система заблокує їх автоматично.
ПРИМІТКА. Термін служби електролітичної комірки залежить від стану води, інтенсивності використання басейну та часу роботи пристрою.
Якщо вода у басейні жорстка (див. «Кальцій. Магній. Як усунути?» та «Залізо. Іржава вода. Як усунути?»), то режиму самоочищення може виявитися недостатньо, тоді знадобиться очищення титанових пластин (електродів) у ручному режимі. Також ручного режиму вимагає генеральне очищення системи перед збиранням на зиму.
Крок 1: Відключити пристрій від електроживлення.
Крок 2: Відключити пристрій від системи водопостачання.
Для насосів фільтра з розміром шланга (32 мм) – для запобігання потрапляння води з басейну, треба відкрутити решітки фільтра від з’єднувачів і вставити пробки в з’єднувачі фільтра.
Для насосів фільтра з розміром шланга (38 мм) – поверніть обидві ручки плунжерного клапана за годинниковою стрілкою до зупину, щоб клапан закрився і вода не витікала з басейну.
Крок 3: Від'єднайте 2 шланги від хлоргенератора (хлоргенератора-озонатора) та закрийте кришки на вході та виході корпуса електролітичної комірки.
Крок 4: Відкрутіть хомут із датчика потоку та вийміть датчик потоку з корпуса електролітичної комірки.
Крок 5: Вилийте оцет у електролітичну комірку, поки електроди не будуть повністю покриті. Залиште їх на 1 годину в оцті.
Крок 6: Відкрийте кришку елемента з одного боку і злийте оцет. Приєднайте шланг, що йде від басейну до елемента. Промийте корпус електролізера водою з басейну.
Крок 7: Повторно підключіть електролітичну комірку.
Також просто почистити титанові пластини хлоргенератора можна механічним способом. Для цього слід дістати пластини і легко постукати об руку – кальцієвий накип легко відчиститься.
Увага! В жодному разі не можна використовувати для очищення металеві предмети (ножі, викрутки, цвяхи, металеві щітки).
У середньому електроди (пластини) використовують не довше 5 років. Після закінчення цього часу їх потрібно замінити на нові. Головне - вчасно проводити очищення цієї запчастини. Виробник не вказує термін експлуатації електродів (пластин), адже він залежить від складу води.
Наявність у воді зайвої кількості солей, створює зайве навантаження як на комплектуючі хлоргенератора\ озонатора, так і створює для нас зайві клопоти. Адже кальцій (магній) їх мікрочастинки в процесі електролізу осідають\ налипають на пластини, що значно зменшує їх термін придатності, пластини виходять з ладу. Окрім того, необхідний постійний контроль та очистка пластин від цього налипу набагато частіше. Увага! Якщо не очищати пластини від налипу, велика ймовірність поломки самого хлоргенератору\ озонатора (див. детальніше очистка пластин).
Причина: Вода із вмістом металів та інших домішок призводить до того, що електроди (пластини) накопичують на собі білий наліт кальцію набагато швидше, що негативно впливає функціональність пристрою (див. «Кальцій. Магній. Як усунути?» та «Залізо. Іржава вода. Як усунути?»). Ось чому терміни експлуатації є відносними.
Порада: щоб титанові електроди (пластини) прослужили якомога довше, необхідно своєчасно проводити їх очищення (див. «Очищення титанових електродів (пластин)») та дотримуватись правил експлуатації та обслуговування (див. «Перший запуск басейну»), які є в інструкціях, що йдуть у комплекті, або використовуйте електронний варіант з нашого сайту → вкладка товару «Запчастини».