Чому так? Яка причина?
Жорсткість (твердість) води визначають за кількістю солей кальцію (Ca2+) і магнію (Mg2+) в ній. Якщо цих солей багато, то таку воду називають твердою чи цупкою, а коли цих солей незначна кількість — м'якою. Жорстка вода створює загрозу для приладів, оскільки утворює накип на їхніх елементах та осад на поверхні чаші басейну. Також надмірна кількість іонів кальцію або магнію вступаючи в реакцію з дезінфікуючими засобами уповільнює, тобто деактивує їхню дію, ефективність засобів порушена та їх дозування потребує збільшення. Важливо пам'ятати, що взаємозв'язок pH та жорсткості прямо пропорційний. При відхиленні показника жорсткості, показник pH стає нестабільний/ не інформативний.Отже:
Дощова вода спочатку є м'якою водою, але, як тільки вона падає і поступово проходить крізь земляні породи, насичуючись кальцієм і магнієм, її рівень "Загальної жорсткості" росте. Як правило, географічне місце розташування грає роль, оскільки підземні поклади мінералів відрізняються від області до області. Вода будучи хорошим розчинником, легко збирає і розчиняє мінерали, і утримує у їх своїй структурі.
тести → лужність до 180/ pH до 8.4 → pH до норми → флокування → очищення дна→ фінальний тест
Крок 1: аналіз води → виявлення відхилень від норми;
Крок 2: коригуємо показник лужність → Пам'ятаємо! Підвищення рН до 180 призводить до виходу кальцію з розчину води, спостерігаємо випадання осаду та помутніння. Відповідно → додавши РН+ підвищуємо показник до 180 → встановлюємо фільтр насос у режим рециркуляції (не використовуємо фільтруючі елементи) → циркулювати воду протягом 8–12 годин, вона має бути мутною → Увага! Тепла вода може допомогти видалити більше кальцію, оскільки він краще розчиняється в холодній воді;
Крок 3: повторний аналіз води за 4 години → коригуємо показники до норми рН: 7.2 - 7.6, лужність 80 - 120 → Увага! Щоб повернути рН і лужність у відповідність, коригування загальної лужності та рівня кальцію може знадобитися кілька разів;
Крок 4: очищення від дрібних домішків, від мутності води → здійснюємо флокування → за 3 години утворений осад прибрати за допомогою пилососу, за принципом «викиду води з басейну», щоб не забруднити фільтруючий елемент (пісок/картридж);
Крок 5: контрольний аналіз води через 24 години → всі показники в нормі. Все готово!
Увага! Є більш простіші шляхи щодо позбавлення зайвої жорсткості, а саме розбавлення (зливання та заповнення більш м’якою водою), або повна її заміна. Звичайно ці рішення підійдуть тільки при наявності води з необхідними показниками.
Набір хімії для коригування хімічного балансу води у басейні при первинній обробці води або її забрудненні, це «швидка допомога» для вашого басейну. По мірі використання, слід докупити необхідне та завжди мати все під рукою. Всі складові набору підібрані та розраховані для коригування складу води у басейні.
Набір хімії для щоденної, тривалої дезінфекції води у басейні протягом всього купального сезону. Всі складові набору підібрані та розраховані щодо запуску та використання басейнів.
Важливо! Рекомендуємо проводити тестування води ввечері після заходу сонця, набравши воду з басейну в окрему ємність. Такий підхід дозволить уникнути негативного впливу сонячних променів на реагенти у тест-смужках та забезпечить точніший аналіз води, оскільки ультрафіолет не може спотворити результати тестування. Або ж цю процедуру можна виконувати у приміщенні, де зберігаються всі необхідні препарати для роботи з водою та відсутній вплив ультрафіолету.